Eclypse® Boot

Vysoce absorpční krytí na nohy

Stacks Image 276

Charakteristika


Eclypse® Boot je speciálně navržen pro rány na dolní končetině. Krytí je kombinací speciální tkaniny rychle odvádějící exsudát a centrální vysoce absorpční vrstvy, která absorbovanou tekutinu mění na gel a uzamyká uvnitř krytí. Béžová vrchní vrstva z polyetylénu je vysoce prodyšná a její voděodolnost zabezpečuje vynikající management vlhkosti a prodlužuje dobu použití krytí. Jednotlivé menší části jsou vzájemně propojené, což zaručuje rovnoměrnou distribuci exsudátu a využití celé kapacity krytí.

Použití


Krytí vyberte z obalu a rozprostřete bílou vrstvou nahoru. Patu pacienta umístěte na menší část krytí, k malému trojúhelníku, přičemž jeho vrchol směřuje od paty k pacientovi. Okraje krytí přeložte navzájem nad chodidlem a okraje zafixujte páskou. Okraje větších částí oviňte okolo nohy, přeložte je přes sebe a zafixujte páskou (viz. obr.). Eclypse® Boot je možné použít pod kompresní bandáž.
Stacks Image 278
Výhody
•   Speciální tvar vyvinutý pro potřeby ošetření ran na nohou.
•   Vysoká absorpční schopnost, unikátní Xu-lock systém uzamkne tekutinu uvnitř krytí a mění ji na gel, zabraňuje maceraci.
•   Snižování bakteriálního osídlení rány (účinné uzamykání exsudátu s infekčními agens do krytí) regulací úrovně MMP (Matrix metalloproteázy).
•   Semipermeabilní vrchní vrstva umožňuje výměnu plynů.
•   Krytí nezvyšuje tlak pod kompresním obvazem a poskytuje maximální komfort při nošení.
•   Poskytuje optimální prostředí pro hojení.

Indikace

Rozsáhlé středně až silně exsudující rány na dolní končetině.

Kontraindikace

Arteriální krvácení a masivně krvácející rány.
 

Frekvence výměny

Délka použití závisí na stupni exsudace. Eclypse® Boot je možné ponechat na ráně nejdéle 7 dní. Indikací k výměně krytí může být i vyčerpání jeho absorpční kapacity, což se projeví zvětšením objemu krytí, čímž se může zvýšit tlak vytvářený na ránu.


Kód SÚKL / Název produktu / Rozměr / Balení
5011632 / Eclypse® Boot / 60 x 70 cm / 5 ks

Čtěte pozorně návod k použití zdravotního prostředku (ZP), Informace o bezpečném použití a úplný účel ZP.